تولیدکننده دستگاه الکترونیکی
google-site-verification=kpFp-C5XZGiG8MlpzuQOXxt3PupilRoaGcDW5ecV_qs
خانه / باتری فرسوده / فروش باتری فرسوده به صورت عمده | قیمت روز باتری اسقاط و فرسوده

فروش باتری فرسوده به صورت عمده | قیمت روز باتری اسقاط و فرسوده

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین اجزای خودرو ها، باتری ها می باشند. باتری خودرو وظیفه تأمین انرژی لازم برای حرکت ماشین را به عهده دارد. این باتری ها دارای طول عمر محدودی هستند که پس از آن به ضایعات باتری تبدیل می گردند. معمولا این ضایعات باتری، بازیافت شده و دوباره مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب درباره فروش باتری فرسوده به صورت عمده و بازیافت آن نکاتی را عرضه می نماییم.

فروش باتری فرسوده به صورت عمده | قیمت روز باتری اسقاط و فرسوده

مرکز خرید انواع باتری اسقاطی در ایران

مرکز خرید انواع باتری اسقاطی در ایرانضایعات باتری تولید شده به سبب سرب بالایی که دارند نمی توانند در طبیعت و یا در محیط زیست رها شوند. این ضایعات باتری، موجب آلودگی محیط زیست شده و به طبیعت آسیب می رسانند. برای حل این مشکل امروزه خریداران زیادی هستند که انواع باتری های اسقاطی خودروها را خریداری می کنند و آن ها را برای بازیافت آماده سازی می نمایند.

امروزه در ایران نیز مانند سایر کشور ها، مراکز و شرکت های بسیار زیادی هستند که باتری های بازیافتی خودرو ها را خریداری می نمایند. شما حتی می توانید در هنگام خرید باتری نو، باتری های فرسوده خود را تحویل داده و باتری نو را ارزان تر تهیه نمایید.

معمولا خرید ضایعات باتری به دو صورت انجام می گیرد:

 • خرید ضایعات باتری بر حسب آمپر
 • خرید ضایعات باتری بر حسب کیلوگرم

فروش باتری فرسوده به صورت عمده

فروش باتری فرسوده به صورت عمدهباتری فرسوده اصلاحا به باتری هایی گفته می شود که غیر قابل استفاده باشند. الیته این باتری می توانند بازیافت شوند و به یک منبع مالی مهم تبدیل شوند.

این باتری های فرسوده دارای انواع مختلفی می باشند که در اینجا آن ها را بررسی می نماییم:

 • باتری های فرسوده ماشین های شهری
 • باتری های فرسوده لیفتراک
 • باتری های فرسوده ماشین های کشاورزی

باتری خودرو ها، اعم از باتری ماشین های شهری، لیفتراک ها و باتری ماشین های کشاورزی، نیروی محرکه تأمین انرژی خودروها بشمار می روند که بسته به نوع ماشین، دارای آمپرهای مختلفی می باشند.
این باتری ها بسته به قدرت کاری که انجام می دهند پس از مدتی فرسوده شده و به نوعی پسماند تبدیل می شوند. این پسماندها دارای فلزات و مواد شیمیایی خاصی هستند که حتما باید بازیافت شوند، چرا که در غیر این صورت به محیط زیست و موجودات زنده آسیب می رسانند.

به سبب دلایل گفته شده در بالا امروزه خرید و فروش باتری های فرسوده به صورت عمده در کشور انجام می گیرد.

قیمت روز باتری اسقاط و فرسوده

قیمت روز باتری اسقاط و فرسودهاما یکی مسائلی که در هنگام فروش باتری های فرسوده پیش می آید و حل آن بسیار مهم می باشد، تعیین قیمت ضایعات باتری می باشد. ما در این مطلب چگونگی قیمت گذاری باتری های فرسوده را با هم بررسی می نماییم.

همانطور که می دانید عوامل بسیار زیادی هستند که در تعیین قیمت باتری ضایعاتی خودرو تأثیرگذار می باشند. از جمله مهمترین این عوامل عبارتند از:

 • میزان هزینه باربری و حمل و نقل باتری های اسقاطی.
 • روش مورد استفاده برای بازیافت باتری های اسقاطی.
 • تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده برای بازیافت باتری.
 • قیمت جهانی سرب که روزانه تغییر می یابد.
 • شرایط بازار خرید و فروش باتری داغی خودرو.

هر کدام از عوامل نامبرده شده در بالا اهمیت بسیار زیادی در تعیین قیمت فروش انواع باتری های اسقاطی از جمله ضایعات باتری UPS دارند. برای مثال وجود سرب در باتری ها یکی از اصلی ترین دلایل بازیافت باتری ها می باشد که قیمت روز آن می تواند تأثیر شگرفی بر روی قیمت باتری ماشین داشته باشد.
روش های باربری و بازیافت باتری های اسقاطی نیز تأثیراتی بر روی قیمت باتری ها دارند.

خریدار باطری داغی با بهترین قیمت

خریدار باطری داغی با بهترین قیمتخرید باتری داغی توسط افراد و شرکت ها، تنها به سبب حل مشکلات محیط زیستی نبوده و حتما برای خریداران باتری ضایعاتی نیز فوایدی را به همراه دارد. از این رو امروزه خریداران باتری داغی ها، امتیازات ویژه ای را برای فروشندگان این باتری های فرسوده قائل می شوند که در ادامه برخی از آن ها را با هم بررسی می نماییم.

 • خریداران باتری داغی ها، هزینه حمل و نقل باتری ها را خود به عهده می گیرند.
 • قیمت روز سرب را در بازار جهانی بررسی می نمایند.
 • بهترین قیمت باتری فرسوده را برای مشتری تعیین می نمایند.
 • مبلغ خرید باتری اسقاطی را بصورت نقدی و درجا تسویه می کنند.

دریافت ضایعات باتری و شمش سرب

دریافت ضایعات باتری و شمش سربهمانطور که می دانید و قبلا هم عنوان نمودیم، چگونگی بازیافت باتری تأثیر ویژه ای بر روی قیمت باتری فرسوده دارد. تمامی باتری های ماشین ها، دارای دو ماده سمی هستند که این دو ماده عبارتند از:

 • اسید باتری
 • سرب باتری

برای بازیافت این باتری ها معمولا فرآیند زیر طی می شود:

 • ابتدا میزان زیادی از باتری های فرسوده جمع آوری می شوند و در مخزن بزرگی قرار میگیرند.
 • با استفاده از آسیاب های چکشی این پسماندهای باتری کاملا خورد می شوند.
 • در این مرحله پلی پروپیلن و مایعات موجود در پسماند از بین می رود اما سرب همچنان باقی می ماند.
 • در مرحله آخر بازیافت تک تک مواد جدا شده آغاز می گردد.
 • پلاستیک و سرب موجود در باتری ها، هر کدام به شکل جداگانه و متفاوتی بازیافت می گردند.

ما در اینجا چگونگی بازیافت سرب موجود در باتری های فرسوده را بررسی می کنیم.

 • برای بازیافت سرب باتری های اسقاطی، همه ترکیباتی که شامل سرب هستند درون کوره گرم می شوند.
 • این ترکیبات عبارتند از: اکسید سرب و شبکه های سرب
 • پس گرم و ذوب شدن این ترکیبات، سرب بدست آمده درون قالب های مخصوص ریخته می شود.
 • سرب های ریخته شده دورن قالب چند ساعتی رها می شوند تا ناخالصی های آن بالا بیایند و از سرب جدا شوند.
 • به این ناخالصی ها سرباره می گویند که پس از جدا کردن سرباره ها، سرب درون شمش ها خنک می شوند.
 • پس از جداسازی سرب ها از قالب ها، آن ها را برای استفاده در صنایع بسیار زیادی به بازار های جهانی عرضه می نمایند.

واردات باتری های ضایعاتی به ایران

واردات باتری های ضایعاتی به ایرانتا به اینجا درباره اهمیت بازیافت باتری های فرسوده و ضایعاتی برای شما مطالبی را ارائه نمودیم. اما چگونگی جمع آوری باتری های ضایعاتی و تولید سرب مورد نیاز برای استفاده در صنعت، موضوع مهمی می باشد که در این قسمت به آن می پردازیم.

همانطور که می دانید باتری های فرسوده، پسماند باتری های ماشین های شخصی، لیفتراک و ماشین های کشاورزی می باشند. افراد دارای ماشین های شخصی، باتری ماشین خود را معمولا به تعمیرگاه های ماشین می دهند، و تعمیرگاه ها، زمانی که تعداد باتری ها به میزان مشخصی رسید، آن ها را به فروش می رسانند.

کارخانجات و مراکز کشاورزی که ماشین های سنگین دارند نیز پس از جمع آوری تعداد خاصی باتری، آن ها را به مراکز خرید باتری فرسوده ارجاع می دهند.

نگهداری و دپو کردن باتری ماشین فرسوده به سبب مواد سمی که دارد، باید طبق فرآیند و عملیات خاصی صورت گیرد. از این رو بسیار مهم است که جمع آوری و نگهداری آن را به مراکز تخصصی آن بسپاریم.

میزان باتری های ضایعاتی تولید شده و جمع آوری شده در ایران ممکن است جوابگوی نیاز صنعت ایران به سرب نباشد. از این رو امروزه واردات باتری داغی به ایران نیز به صورت عمده انجام می گیرد.

اهمیت بازیافت باتری های فرسوده

اهمیت بازیافت باتری های فرسودهمی دانید که باتری ها از مقدار قابل توجهی اسید و سرب تولید شده اند. رها سازی باتری های فرسوده امکان نشت اسید باتری را فراهم می سازد. تماس این اسید باتری با چشم انسان، موجب کوری می شود. نفوذ این اسید به ریه افراد موجب ایجاد مسمویت و حساسیت می شود.

سرب موجود در باتری های فرسوده با الکترولیت های درون آن واکنش داده و ماده ای سمی تولید می کند. این باتری های فرسوده گازی را در هوا پراکنده می سازند که موجب آلودگی هوا می شود. تنفس این هوای آلوده بیماری های ریوی بسیار پیشرفته ای را بوجود می آورد. دفن کردن و دپو سازی باطری های فرسوده خودرو نیز، خاک آن منطقه را آلوده می سازد.

40 درصد سرب ایران برای تولید باتری ها استفاده می شود. بیشتر وزن باتری ها را سرب تشکیل می دهد. با رها سازی باتری های فرسوده این میزان از سرب بلا استفاده باقی می ماند.

برای حل تمامی مشکلات گفته شده در بالا بهترین راه حل، بازیافت باتری های فرسوده می باشد. با بازیافت انواع باتری فرسوده ارزان، این 40 درصد سرب مصرفی در باتری سازی، دوباره به چرخه صنعت بر می گردد. همچنین از آلودگی محیط زیست، هوا و خاک جلوگیری شده و از ابتلا به بسیاری از بیماری ها پیشگیری می شود.

کاربرد سرب موجود در باتری های ضایعاتی

کاربرد سرب موجود در باتری های ضایعاتیبازیافت باتری های فرسوده به سبب دریافت سرب موجود در آن صورت می گیرد. بهتر است بگوییم که یکی از مهمترین دلایل بازیافت باتری های ضایعاتی، بازیافت سرب موجود در آن می باشد. اهمیت بالای تولید و بازیافت سرب، به سبب کاربردهای زیاد این فلز می باشد.

ما در اینجا سعی داریم به برخی از مهمترین کاربردهای سرب در ایران و در جهان اشاره نماییم.

 • سرب نوعی فلز است که مهمترین خاصیت آن، عدم عبور تشعشعات هسته ای می باشد.
 • این  فلز همچنین دارای قابلیت انعطاف پذیری و چکش خواری بالایی است.
 • سرب در تولید سازه های شاختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از آن برای تولید لعاب سرامیک استفاده می کنند.
 • سرب کاربرد فراوانی در تولید لوله های انتقال آب دارد.
 • برای تولید وسایل تزئینی از سرب نیز استفاده می شود.
 • این فلز جایگاه ویژه ای را در صنعت به خود اختصاص داده است.
 • سرب پس از آهن، آلومینیوم و مس دارای بیشترین میزان کاربری را دارا می باشد.

مهم است بدانید که این سرب بازیافتی دوباره برای تولید باتری خودرو ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کارخانه های بازیافت باتری داغی در ایران

کارخانه های بازیافت باتری داغی در ایرانامروزه باتری های فرسوده و بازیافت آن ها یکی از مسائل بسیار مهم جهان بشمار می روند. این باتری ها شامل مواد بسیار خطرناکی هستند که برای ورود به سایت های دفن باید ابتدا پاکسازی شوند. بعبارتی نگهداری این باتری داغی ها نیز امری تخصصی است و باید به مراکز خاص خود ارجاع داده شوند.

در ایران نیز مانند سایر کشور ها کارخانه های زیادی احداث شده اند که در زمینه بازیافت باتری های فرسوده فعالیت می نمایند. بازیافت باتری های فرسوده به دو صورت سنتی و اصولی انجام می گیرد که هر کارخانه بازیافت سرب این فرآیند را معمولا به صورت اصولی طی می نماید. در بازیافت به صورت اصولی از فناوری های نوین و همچنین از اصول محیط زیستی به صورت ویژه استفاده می شود.

وجود کارخانه های بازیافت باتری های ضایعاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. تحقیقات نشان داده است که 60 درصد سرب تولیدی، از معادن سرب هستند و 40 درصد باقیمانده از بازیافت باتری ها و قراضه ها بدست می آیند.

فروشنده باتری های مستعمل و فرسوده

فروشنده باتری های مستعمل و فرسودهامروزه مراکز و شرکت های زیادی هستند که باتری های مستعمل و فرسوده را خریداری می نمایند. جدا از حل مشکلات زیست محیطی، خرید و فروش و همچنین بازیافت باتری های ضایعاتی، عواید مهمی برای خریداران و فروشندگان به همراه دارد. از این روز امروزه افراد زیادی هستند که باتری های اسقاطی را با بهترین قیمت خریداری می کنند.

فروشنده های باتری های فرسوده نیز به چند دسته تقسیم می شوند:

 • فرادی که باتری های فرسوده ماشین های شخصی خود را می فروشند.
 • افرادی که دارای ماشین های لیفتراک هستند و باتری های فرسوده آن ها به فروش می رسانند.
 • افرادی که دارای مراکز صنعتی و کارخانجات هستند و سالانه میزان زیادی پسماند باتری تولید می نمایند.

هر کدام از این سه دسته باید سریعا پس از تولید باتری های اسقاطی، آن را به مراکز تخصصی ارجاع دهند تا فرآیند نگهداری این پسماند ها به شکل اصولی انجام گیرد.

ارسال باتری های فرسوده به سراسر کشور

ارسال باتری های فرسوده به سراسر کشورخریدار باتری ضایعاتی، این محصولات را برای بازیافت به کارخانه بازیافت باتری های فرسوده سراسر کشور ارسال می نماید. ضایعات باتری اصفهان حجم قابل توجهی از میزان باتری های اسقاطی کشور را به خود اختصاص داده است.

امروزه حتی صادرات و واردات باتری فرسوده نیز در ایران صورت می گیرد. قیمت باتری های ضایعاتی، به صورت روزانه و با تغییر قیمت جهانی سرب تعیین می گردد.

خریداران باتری های فرسوده، معمولا برای راحتی فروشندگان، از دریافت هزینه های حمل و نقل باتری ها خودداری می نمایند. بعبارت دیگر هزینه باربری و حمل و نقل باتری های ضایعاتی به عهده مراکز خرید این محصولات می باشد.

در گذشته معمولا مراکز فروش باتری، با دریافت باتری های فرسوده و کهنه، باتری نو تحویل مشتری می داند. بعبارت دیگر ارائه باتری کهنه برای دریافت باتری نو خودرو ضروری بود. این طرح برای مشتریان نیز حائز اهمیت بوده چرا که با عرضه باتری کهنه، باتری نو را با مبلغی بسیار پایین تر خریداری می نمودند.

دفتر فروش انواع باتری های اسقاطی در کشور

دفتر فروش انواع باتری های اسقاطی در کشورامروزه دفاتر و مراکز زیادی هستند که انواع باتری داغی ارزان را از فروشندگان عمده و جزء خریداری می کنند. این دفاتر با فروش باتری های اسقاطی به کارخانه های بازیافت باتری ماشین سود خوبی را بدست می آورند. این چرخه خرید و فروش باتری های اسقاطی فواید زیادی را به همراه دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

 • از آلودگی محیط زیست جلوگیری می کند.
 • به اقتصاد کشور کمک می کند.
 • موجب تولید بیشتر سرب می شود.
 • از هدر رفت سرب جلوگیری می کند.
 • بسیاری از بیماری های ناشی از اسید باتری را کاهش می دهد.
 • از سمی شدن خاک پیشگیری می نماید.
 • موجب تولید شغل می شود.
 • سرب مصرفی برای صنعت باتری سازی را به چرخه صنعت باز می گرداند.

به عبارت دیگر این خرید و فروش هم نفع شخصی، هم نفع ملی و هم نفع محیط زیستی دارد. به دلایل گفته شده در بالا امروزه خرید و فروش باتری های اسقاطی نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین شما بزرگواران می توانید بمنظور کسب آگاهی بیشتر از درگاه روبرو استفاده نمایید. سپاسگزارم https://batterymaker.ir/

[جهت خرید یا فروش و نصب تماس(ردیاب خودرو ، هوشمند سازی و سیستم امنیتی) بگیرید.].
بازرگانی هوشمند نیکان
09129157603
تلفن ثابت
electronichvshmndnykan
nikancarservice@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش ارزان باتری فرسوده | خریدار ضایعات باتری خودرو

باتری های فرسوده از باتری هایی هستند که طول عمر آن ها به پایان رسیده و قابلیت استفاده مجدد را ندارند. این باتری ها از خرید و فروش بالایی در بازار برخوردار بوده

دیدگاهتان را بنویسید